Annual Visitations

District No. 1 Bro. Angus Ross, Substitute Provincial Grand Master.
No.
7          Masonic Temple, Hamilton, Second Wednesday in March at 7.30pm.
215     Ballgreen District Council Hall, Strathaven, First Monday in March at 7.30pm.
233     Masonic Temple, Hamilton. First Wednesday in March at 7.00pm.
306     Masonic Temple, Wellgate St., Larkhall, First Thursday in March at 7.30pm.
551     Masonic Temple, Crossgates, Larkhall, Third Tuesday in March at 7.00pm.
668     Masonic Temple, Wellgate St., Larkhall, Third Monday in March at 7.30pm.
1229   Masonic Temple, Hamilton, Second Tuesday in March at 7.30pm.
1231   Public Hall, Glassford, Saturday 27th February at 4:30pm.
1730   Masonic Temple, Hamilton, Last Saturday in March at 4.00pm.

District No. 2 Bro. Andrew D. Millar, Depute Provincial Grand Master.
No.
31        Masonic Temple, Stewarton St., Wishaw, First Thursday in March at 7.00pm.
427     Masonic Temple, Cambusnethan, Second Wednesday in March at 7.30pm.
471     Masonic Temple, Shotts, Second Friday in March at 7.30pm.
573     Masonic Temple, Motherwell, Third Thursday in March at 7.30pm.
919     Masonic Temple, New Stevenson, Third Wednesday in March at 7.00pm.
1096   Masonic Temple, Thistle St., Cleland, Second Tuesday in March at 7.30pm.
1228   Masonic Temple, Motherwell. First Monday in March at 7.00pm.
1513   Masonic Temple, Cambusnethan, First Wednesday in March at 7.00pm.

District No. 3 Bro. Norman Carnegy, Substitute Provincial Grand Master. 
No.
88        Masonic Temple, Clark St., Airdrie, Second Monday in March at 7.15pm.
166     Masonic Temple, Broomknoll St, Airdrie, Third Wednesday in March at 7.30pm
177     Masonic Temple,Coltswood Rd.,Coatbridge, First Tuesday in March at 7.30pm.
203     Masonic Temple, Clark St., Airdrie, Fourth Wednesday in March at 7.30pm.
544     Masonic Temple , Wood St., Coatbridge, First Thursday in March at 7.30pm.
963     Masonic Temple, Wood St., Coatbridge, Second Tuesday in March at 7.30pm.
1067   Masonic Temple, Glenboig, Third Thursday in March at 7.30pm.
1314   Masonic Temple, Clark St., Airdrie, Third Tuesday in March at 7.30pm.
1722   Masonic Temple, Clark St., Airdrie, Last Saturday in March at 2.30pm. 

District No. 4 Bro. Stephen Campbell, Substitute Provincial Grand Master.
No.
114     Masonic Temple, Cambuslang, First Wednesday in March at 7.30pm.
557     Masonic Temple, High Blantyre, Fourth Thursday in February at 7.30pm.
599     Masonic Temple, High Blantyre, Third Thursday in March at 7.30pm.
948     Masonic Temple, High Blantyre, Fourth Tuesday in February at 7.30pm.
1230   Masonic Temple, Cambuslang, Second Thursday in March at 7.30pm.
1499   Masonic Temple, Cambuslang, Third Monday in March at 7.15pm.
1779   Masonic Temple Uddingston. Second Tuesday in May at 1 pm.

District No. 5 Bro. Alex Kelly, Substitute Provincial Grand Master.
No.
305     Masonic Temple, Bellshill, Fourth Thursday in February at 7.30pm.
440     Masonic Temple, Baillieston, Second Thursday in March at 7.30pm.
579     Masonic Temple, Uddingston, Fourth Wednesday in March at 7.30pm.
1254   Public Hall, Gartcosh, Third Tuesday in March at 7.00pm.
1288   Viewpark Church Hall, Tannochside, First Wednesday in March at 7.30pm.
1413   Masonic Temple, Garrowhill, First Monday in March at 7.30pm.
1461   Masonic Temple, Garrowhill, Second Monday in March at 7.30pm.
1518   Masonic Temple, Smithycroft Rd., Glasgow, Second Tuesday in March at 7.30 pm